Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

154 shoferë të dënuar në Tetovë dhe Gostivar për vozitje të shpejtë

Tetovë, 28 shtator – zhurnal.mk – Gjatë ditës së djeshme, në periudhën prej orës 13:00 deri në ora 19:00 në zonën e SPB Tetovë është zbatuar një aksion për kontrollimin e veturave që qarkullojnë me shpejtësi, informon Zhurnal.

Gjatë kësaj periudhe prej gjashtë orëve, janë shqiptuar madje 154 shoferë, prej tyre 121 në Tetovë dhe 33 në Gostivar.

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë dhe ditët në vazhdim do të vazhdojë me kontrolle të rrepta për shoferë të shpejtë.

Nga MPB apelojnë që shoferët të respektojnë rregullat e komunikacionit që të rritet siguria në komunikacion.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...