Maqedoni

159 të shëruar nga Kovid-19, 112 të infektuar dhe 8 viktima

Zhurnal Ads

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Ministria e shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit (28/29.09.2020) janë kryer 1372 teste, ndërkohë që janë regjistruar 112 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-46, Kumanovë-7, Prilep-2, Tetovë-1, Strugë-6, Veles-4, Manastir-7, Ohër-4, Gostivar-3, Strumicë-11, Radovish-3, Koçanë-4, Probishtip-1, Berovë-1, Vallandovë-1, Vinicë-1, Delçevë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-2 dhe Resnjë-1.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik sot ka regjistruar 159 pacientë të shëruar dhe 8 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Kovid-19.

Postime të ngjashme

Bojkoti, tentim për prolongim të përplasjeve brendapartiake në VMRO-DPMNE

XH,I

VMRO-DPMNE nga sot fillon me protesta, e para ka të bëjë për shtrenjtimin e rrymës

Z H

Nesër pa energji elektrike fshati Varvara dhe rrugët “Ivan Cankar” dhe “Malishevska”

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...