Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

16 të vdekur dhe 150 raste të reja me Covid 19

Shkup, 12 maj – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janëbërë 2093 testime, ndërsa 150 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 62 raste, në Kuamnovë 17, Manastir 8, Shtip 6, Strumicë, Resnje dhe Radovish nga 5, Tetovë dhe Kërçovë nga 4, Veles, Gostivar, Koçan, Dibër dhe Vinicë nga 3, Prilep, Kavdar, Ohër, Strugë, Gjevgjeli dhe Dellçevë nga 2, Negotinë, Shën Nikollë, Berovë, Probishtip, Kratovë, Pehçevë dhe Makedonska Kamenicë nga 1 rast.

Kanë ndëruar jetë 16 pacientë. 6 pacientë ishin nga Shkupi, dhe nga një pacient nga Kumanova, Velesi, Gostivari, Shtipi, Strumica, Struga, Koçani, Gjevgjelia, Radovishi dhe Bogdanci.

Janë shëruar 487 pacientë.

Deri tani janë infektuar gjithsej 154372 persona. Prej tyre, 139,266 janë shëruar, 5151 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 9955.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pesë persona të dyshuar për zjarret në Maqedoni

D V

Ambasadorja amerikane Bërnz e vizitoi Entin hidrobiologjik në Ohër

D V

Harta e zjarreve aktive dhe të lokalizuara në mbarë vendin

D V

Nuk ka rrezik nga lindani, zjarri në “OHIS” është lokalizuar

D V

Lokalizohet zjarri pyjor në Leshan në Komunën e Debërcës

D V

Tetë zjarre të reja në Kumanovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...