Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

16 të vdekur dhe 30 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 14 maj – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1658 testime ndërsa janë regjistruar 30 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, 14 raste janë regjistruar në kryeqytet, më pas në Kumanovë 4 raste, në Tetovë dhe Koçan nga dy raste, ndërsa në Manastir, Veles, Ohër, Strumicë, Kërçovë, Radovish, Vinicë dhe Probishtip nga 1 rast.

Kanë ndëruar jetë 16 pacientë. Bëhet fjalë për 8 pacientë nga Shkupi, dy nga Manastiri, dhe nga një pacient nga Kumanova, Strumica, Ohri, Gostivari, Resnja dhe Struga.

Janë regjistruar 359 pacientë të shëruar.

Deri tani janë infektuar 154524 persona, prej tyre 143427 janë shëruar, ndërsa 5184 kanë vdekur. Rastet aktive janë 5913.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...