Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

160 pasagjerë të bllokuar në det, trageti nuk ankorohet dot

Trageti i linjës Brindisi-Vlorë nuk po ankorohet dot për shkak të motit të keq.

Momentalisht trageti ndodhet në Radë, në afërsi të gadishullit të Karaburunit për t’u mbrojtur nga era e fuqishme që fryn nga jugu.

Në bord janë 160 pasagjerë. Pritet ulja e erës rreth orës 15.00 për të bërë të mundur zbarkimin e pasagjerëve.

Postime të ngjashme

Varianti Delta, rrezikshmëria, kulmi i virusit dhe masat; Flet zv.ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini

D V

Ministria e Arsimit publikon datat e sezonit të vjeshtës, ja kur mund të rijapin provimet nxënësit mbetës

D V

“Gati për Shqipërinë”, Rama: Eksplorojmë së bashku mundësitë e formave të bashkëpunimit me të interesuarit

D V

Raporti i DASH për klimën e biznesit, PD: Shqipëria ka qeverinë më të korruptuar në Europë, ditë e mirë që SPAK të hetojë…

D V

Tërmet i fortë në Shqipëri

D V

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, rriten rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...