Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

165 gjoba gjatë 24 orëve të fundit

Shkup, 6 mars – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë orëve të fundit në territorin e Shkupit janë shqiptuar 165 gjoba, në mesin e të cilave 28 për tejkalim të shpejtësisë së lejuar në trafik, 21 për vozitje pa patentë shoferi, 10 për vozitje nën ndikim të alkoolit.

12 sanksione janë vendosur për përdorim të telefonit mobil, tre për kalim në semafor të mbyllur. katër për mospërdorim të rripit të sigurimit. Pesë gjoba janë vendosur për mos respektim të këmbësorëve, si dhe 50 për parkim të paligjshëm.

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...