Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

166 raste të reja, 416 të shëruar dhe 10 të vdekur

Shkup, 7 janar – MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 1049 testime kurse janë regjistruar 166 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 88, Tetovë dhe Ohër nga 13, Strugë  dhe Prilep nga 11, Gostivar – 7, Kavadar dhe Shtip nga 4, Kumanovë, Kriva Pallankë, Koçanë, Probishtip, Kërçovë dhe Negotinë nga 2 dhe Veles dhe Vinicë nga 1 rast.

ISHP-ja ka regjistruar 416 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 10 persona. 2 pacientë nga Shkupi, 3 nga Prilepi, 2 nga Shtipi dhe nga 1 pacient nga Kumanova, Ohri dhe Radovishi. Pacientët kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve më COVID-19 në vendin tonë shkon në 85.494, numri I të shëruarve është 66.209, kurse I viktimave shkon në 2.581. Për momentin shënohen 16.704 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 411.040 testime për COVID-19.

Postime të ngjashme

Në Komisionin për sëmundje infektive dorëzohet propozim për punën e restoranteve

Z H

Zaharieva: Bullgarëve në Maqedoni nuk u lejohet të regjistrohen si bullgarë

Z H

Bajraktarov: Rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në psikiatër

Z H

Shtyhet seanca gjyqësore për rastin “Organizatorët e 27 prillit”

Z H

Për 24 orë janë regjistruar mbi 10 mijë mërgimtarë

Z H

Barbov: Pacientët që humbën shijen gjatë infektimit, do të kenë pasoja më të rënda

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...