Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

166 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni, nuk ka të vdekur

Shkup, 3 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1756 testime, ndërsa janë regjistruar 166 raste të reja me covid në Maqedoni, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 46 raste të reja, në Kumanovë 17, Dibër 3, Shtip 13, Prilep 12, Tetovë 11, Strugë 4, Veles 3, Manastir 4, Ohër 2, Kavadar 2, Gjevgjeli 2, Strumicë 3, Kriva Pallankë 2, Radovish 2, Koçan 7, Probishtip 1, Makedonski Brod 2, Pehçevë 6, Berovë 4, Vinicë 3, Dellçevë 12, Kratovo 2 dhe Shën Nikollë 3.

Pacientë të vdekur nga Covid 19 nuk ka.

Nga ana tjetër janë shëruar 224 pacientë.

Gjithsej deri tani në Maqedoni të infektuar janë 14762 pacientë. Prej tyre, të shëruar janë 11965, të vdekur 606, ndërsa rastet aktive 2191.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Për tetë muaj mbi 1 milion euro në xhep të deputetëve, për vetëm 19 seanca

R Zh

126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

R Zh

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...