Agjencia Zhurnal.mk
Bota

17 të vdekur nga përplasja e autobusit me trenin në Tajlandë

Zhurnal Ads

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën dhe dhjetra të tjerë kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti ndërmjet një autobusi dhe një treni në Tajlandë.

Aksidenti ndodhi sot në mëngjes, 50 km në lindje të Bangkok.

Policia tha se pasagjerët brenda autobusit ishin duke shkuar për në një tempull për të shënuar fundin e Kreshmës Budiste.

Punëtorët e shpëtimit thonë se ata kanë nevojë për vinç që të jenë në gjendje të ngrenë autobusin. Numri i të vdekurve pritet të rritet.
Përplasjet e trafikut janë të zakonshme në Tajlandë, me standarde të dobëta sigurie dhe rrugë të zëna që mendohet të jenë faktorë kryesorë, transmeton rtv21.

Një raport i vitit 2018 nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se Tajlanda kishte shkallën e dytë më të lartë të fatalitetit të trafikut në botë.

Në mars të vitit 2018, të paktën 18 njerëz vdiqën dhe dhjetra të tjerë u lënduan kur një autobus në Tajlandën veri-lindore doli nga rruga dhe u përplas në një pemë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pelosi nga shefi i armatës amerikane ka kërkuar ndërmarrjen e hapave që Trampi mos ketë qasje në kodet për armë bërthamore

T E

Covid-19 ka shkaktuar 2 mijë viktima, por në këtë shtet e injorojnë

T E

Lëkundjet e tërmetit shkundin tokën në Kroaci, kamerat e televizionit filmojnë gjithçka

T E

Sllovakia nis testimet masive për koronavirus

T E

1/4 e popullsisë globale mund të mosvaksinohen anti-Covid deri në 2022

S.B.

Stërvitja e përbashkët, vringëllima e “shpatës arabe” në Egjipt

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...