Agjencia Zhurnal.mk
Bota

17-vjeçari gjen kuletën plot me para në rrugë por ia dorëzon pronarit

Rast i rrallë dhe i adhurueshëm. Një djalosh nga Siena gjeti një qese plot me para dhe thirri policinë për t’ia kthyer pronarit.

Ky ishte gjesti fisnik i një 17-vjeçari nga Siena, që u raportua nga mediat italiane.

Alberto, ky është emri i të riut, i cili gjeti në rrugë portofolin plot me para.

Nga një vështrim i shpejtë i portofolit ai kuptoi se brenda tij, përveç dokumenteve të ndryshme, kishte një shumë të konsiderueshme parash dhe çeqesh.

Pa u menduar gjatë, ai thirri policinë dhe dorëzoi portofolin. Policia verifikoi që, kishte 900 euro brenda, dy çeqe, 2200 dhe një mijë euro, si dhe të dokumente të ndryshme.

Postime të ngjashme

Turqia evakuon turistët e tronditur nga zjarret në Bodrum

D V

Prokurorët kryesorë amerikanë goditen nga hakerët, dyshohet se janë rus

D V

Mijëra persona protestojnë në Francë kundër pasaportës shëndetësore të COVID-19

D V

Vaksina ruse ‘Sputnik V’, problemi më i ri i Italisë

D V

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga zjarret në Turqi

D V

Erdogan: Vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e 14 zjarreve pyjore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...