Kosovë

18 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 5 në gjendje më të rëndë

Zhurnal Ads

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës 18 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar. 13 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 5 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Nga Spitali kanë njoftuar se në 24 orëshin e fundit janë shëruar dy pacientë nga virusi korona, transmeton kp. 

“2 Pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Aktualisht po trajtohen 18 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 13 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, njoftojnë nga Spitali i Pejës.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 202 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Postime të ngjashme

Qeveria nuk miraton projektligjin për të drejtat e dëshmorëve, invalidëve dhe veteranëve të UÇK-së

S.B.

Specialja tregon akuzat që pretendohen mbi Kadri Veselin

S.B.

Haxhi Shala: Mbështetja kryesore e UÇK-së ka qenë nga qytetarët

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...