Agjencia Zhurnal.mk

18 raste të reja me korona virus në Maqedoni, numri përgjithshëm 219

Shkup, 27 mars – Zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 18 raste të reja me korona virus në vendin tonë, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 11, në Prilep 4, Kumanovë 2 dhe Tetovë 1.

Me këtë numri i përgjithshëm me Covid 19 deri sot në ora 12 është 219 persona.

Sipas vendbanimeve, numri i përgjithshëm i të prekurve është ky:

Shkup – 134, Dibër – 43, Kumanovë – 17, Shtip – 8, Prilep – 6, Ohër – 3, Veles – 3, Kavadar – 2, Tetovë – 2 dhe Gostivar – 1

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...