Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

180 raste të reja, 13 të vdekur dhe 206 të shëruar

Shkup, 14 shkurt – MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 1.814 testime kurse janë regjistruar 180 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 78 raste, Prilep – 18, Kavadar – 15, Tetovë – 12, Ohër dhe Strumicë – nga 10 raste, Kumanovë, Veles dhe Strugë – nga 6 rate, Dojran – 3, Gostivar, Gjevgjeli dhe Negotinë – nga 2 raste, Shtip, Manastir, Kërçovë , Sveti Nikole, Resnjë, Kriva Pallanka, Berovë, Vinicë, Vallandovë dhe Krushevë nga 1 rast.

Janë shënuar 206 pacientë të shëruar.

Raportohet për gjithsej 13 humbje jetë, prej te cilave 6 prej tyre kanë ndodhur gjatë muajit Dhjetor.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 97.052, numri I të shëruarve është  87.652, kurse I viktimave – 2.989. Për momentin shënohen 6.411 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 486.961 testime për COVID-19.

Postime të ngjashme

Zjarret në Koçan janë lokalizuar, helikopterët në teren në Kostin Doll dhe Novosellani

Z H

Ndalohet tërësisht lëvizja në zonat malore

Z H

Shkupi dhe Tetova me më tepër raste aktive, Filipçe thotë se virusi u përhap nga mërgimtarët

Z H

Zaev: Solidariteti funksionon, do të kompensohen dëmet që u shkaktuan nga zjarri

Z H

Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 42 gradë

Z H

Angellov paralajmëron gjendje krize në një pjesë të shtetit nëse ka nevojë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...