Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

183 raste të reja, 1731 të shëruar dhe 6 të vdekur, bilanci me Covid 19

Shkup, 24 janar – MSH-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1466 testime, kurse janë regjistruar 183 raste të reja me COVID-19. Në Shkup-85, Kavadar-13, Tetovë dhe Ohër -10, Prilep-7, Kumanovë, Resnje, Gjevgjeli dhe Gostivar nga 6 raste, Strugë-5, Negotinë dhe Veles-4, Strumicë dhe Shtip-3, ,Koçan ,Radovish, Probishtip dhe Bogdanci -2, dhe nga një rast në Kërçovë, Sveti Nikollë, Dibër, Delçevë, Kratovë, Dojran, dhe Manastir.

ISHP-ja ka regjistruar 1731 pacientë të shëruar. Kanë ndërruar jetë 6 persona. një pacient nga Shkupi, një nga Kumanova , një nga Prilepi, një nga Gostivari dhe dy pacientë nga Ohri. Të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 90.654, numri I të shëruarve është 78.154, kurse I viktimave shkon në 2.785. Për momentin shënohen 9.715 raste aktive. Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 442.600 testime për COVID-19.

Postime të ngjashme

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

Alarmojnë mërgimtarët me dokumentacion të skaduar, përmes postës nuk mund të nxjerin të ri

T E

Milososki: Bujar Osmani mund të ndryshojë statutin e BDI-së, jo Kushtetutën e Maqedonisë

R Zh

“Miqtë e Sharrit”/Hidrocentralet dëmtojnë natyrën

T E

Mickoski nga Klinika Infektive: Nuk ka pakt me krimin dhe kriminelët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...