Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

183 raste të reja me Covid, 5 të vdekur dhe 102 të shëruar

Shkup, 23 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë bërë 1769 testime, me çka janë regjistruar 183 raste të reja pozitive me Covid, informon Zhurnal.

Më së shumti prej tyre janë nga Shkupi, gjithsej 51, Kumanovë 7, Dibër 4, Shtip 1, Prilep 15, Tetovë 13, Strugë 4, Veles 3, Manastir 6, Ohër 5, Kavadar 5, Gostivar 9, Gjevgjeli 3, Strumicë 7, Kriva Pallankë 4, Radovish 3, Koçan 20, Probishtip 2, Makedonski Brod 1, Berovë 3, Vallandovë 3, Vinicë 4, Dellçevë 5, Shën Nikollë 3 dhe në Resnjë 2.

Janë shëruar 102 pacientë, por nga ana tjetër kanë ndëruar jetë pesë pacientë. Bëhet fjalë për një pacient 51 vjeçar nga Shkupi, një 68 vjeçar nga Dibra, një 58 vjeçar nga Kriva Pallanka, një 71 vjeçar nga Radovishi dhe një 66 vjeçar nga Koçani.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve deri tani është 17049. Prej tyre, 14186 janë shëruar ndërsa 710 kanë ndëruar jetë. Numri aktiv për momentin është 2153.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

Hristijan Mickoski pajtohet që rruga jonë e vetme është Bashkimi Evropian

R Zh

“Rusia e interesuar për të penguar perspektiven evropiane të Maqedonisë së Veriut”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...