Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

186 raste të reja me Kovid-19, 7 viktima dhe 85 të shëruar

Zhurnal Ads

Shkup, 17 shtator – Zhurnal.mk – Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1674 teste dhe 186 raste të reja të Covid-19 u regjistruan në:

-Shkup 56
-Kumanovë 16
-Shtip 8
-Prilep 7
-Tetovë 10
-Strugë 6
-Veles 1
-Manastir 6
-Ohër 2
-Kavadar 4
-Gostivar 18
-Gjevgjeli 5
-Strumicë 12
-Kriva Palankë 3
-Radovish 2
-Koçanë 17
-Probishtip 1
-Makedonski Brod1
-Valandovë 1
-Delçevë 4
-Sveti Nikolë 2
-Kërçovë 3
-Resnje 1

Kanë ndërruar jetë 7 persona , një pacientë nga Kumanova (53 vjeç), dy pacientë nga Struga (68 dhe 70 vjeç), një pacientë nga Gostivari (61 vjeç) dhe tre pacientë nga Delçeva (43,60 dhe 78 vjeç).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 85 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 19
-Dibër 2
-Shtip 4
-Prilep 13
-Tetovë 2
-Strugë 4
-Ohër 9
-Gostivar 9
-Gjevgjeli 5
-Strumicë 1
-Kriva Palankë 1
-Radovish 2
-Koçanë 2
-Probishtip 1
-Makedonski Brod 3
-Berovë 4
-Delçevë 1
-Sveti Nikolë 2
-Kërçovë 1

Deri më tani,në vend janë kryer gjithësej 171,155 teste covid-19 . Nuk ka testime nëpërmjet skriningut .

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16274, numri i pacientëve të rikuperuar është 13635, numri i vdekjeve është 675, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1964.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Borisov: Së bashku me Merkelin e mbështesim rrugën e vendeve të Ballkanit Perëndimor drejt BE-së

E.E.

Dimitrov: Historianët duhet të zgjidhin problemin për Goce Dellcev

T E

Promovimi i pullës postare me rastin e 25 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike me SHBA-në

T E

Sindikatat do të kyçen në ndryshimet e Ligjit zgjedhor, Penal dhe Ligjin për përgjegjësi civile për shkelje dhe shpifje

E.E.

E Majta dorëzon tetë padi kundër Kuvendit

Z H

Nga sot mbyllet reparti për Covid në Klinikën për veshë, hundë dhe fyt

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...