Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

188 shoferë të sanksionuar për parakalim të parregullt, 1/3 nga Tetova

Në territorin e të gjithë vendit mbrëmë policia zhvilloi aksion kontrolli për parakalime të parregullta, gjatë të cilit u sanksionuan gjithsej 188 shoferë. Prej tyre më shumë se një e treta e tyre ose 69 gjobitje u regjistruan në zonën Tetovë-Gostivar.

“Dje në periudhën nga ora 14 deri në orën 20, në territorin e SPB Tetovë, u krye aksion kontroll i intensifikuar për sanksionimin e shoferëve të cilët tejkalojnë në mënyrë të parregullt, me çka u sanksionuan 69 shoferë, nga të cilët 36 në territorin e Tetovës dhe 33 në territorin e Gostivarit. Kontrollet e intensifikuara të komunikacionit do të vazhdojnë në ditët në vijim”, informon Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Nga MPB-ja përsëri u bën apel qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe të kontribuojnë në rrugë më të sigurta.

Postime të ngjashme

Gostivar, vëllau ia vjedh motrës arin në vlerë prej 50 mijë euro

D V

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...