Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

189 kundërvajtje në komunikacion, 58 për tejkalim shpejtësie

Shkup, 12 qershor 2021 – Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se gjatë ditës së djeshme është vazhduar me kotrollet e përfocuara në komunikacion.

Siç njoftojnë nga MPB, në Shkup janë shqiptuar 189 masa prej të cilave 58 janë për tejkalim shpejtësie, 13 për vozitje pa leje dhe gjashtë masa për vozitje nën ndikimin e alkoolit.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 1 dënime për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 21 kundërvajtje për motoçiklistët, gjashtë për mosregjistrim të automjeteve dhe 53 për parkim jo të rregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

Gjendet trupi i një burri të vdekur në afërsi të Zhirovnicës

Z H

Dhunoi të miturën në motel, arrestohet i dyshuari nga Kllokoti

D V

Rrahje në Prizren, përdoren shkopat dhe thikat

D V

Arrestohen dy persona në Pejë për marrje me prostitucion

D V

Aksidentohet një veturë e nuses në Gllarevë

D V

Në Shkup, janë gjobitur 243 shoferë, 56 për ngasje të shpejtë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...