Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

19 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid

Shkup, 18 qershor – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë kryer 3680 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 19 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 7 të infektuar. Më pas në Kumanovë 4, Kriva Pallankë 3 ndërsa në Prilep, Ohër, Strumicë, Tetovë dhe Kërçovë nga 1.

Janë regjistruar 2 të vdekur dhe 14 të shëruar. Viktimat janë nga Shkupi (80) dhe nga Kumanova (73).

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155612 persona. Prej tyre, 149722 janë shëruar, 5474 kanë ndëruar jetë ndërsa rastet aktive për momentin janë 416.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...