Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

19 të vdekur nga Coronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se 19 persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa 986 kanë rezultuar pozitivë.

MSH-ja ka bërë me dije se gjatë kësaj periudhe janë shëruar 962 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 68.969. Në anën tjetër, deri tani kanë vdekur 1.775 pacientë nga COVID-19 dhe 106.215 janë infektuar.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë betejën me sëmundjen 19 persona. Po ashtu raportohet se janë shëruar 962 qytetarë.

Postime të ngjashme

Kryemadhi: Uragani i 25 prillit do ta shkulë Rilindjen

N E

Shqipëria do të marrë vaksinën ruse Sputnik V

N E

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Balla me të rinjtë në Librazhd: Puna sapo ka filluar, ky është vetëm fillimi

S.B.

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

S.B.

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...