Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

19 vjet nga sulmi në kullat binjake, Meta: Në krah të SHBA, bashkë kundër terrorizmit

Zhurnal Ads

“Në krah të popullit amerikan, përkujtojmë sot viktimat e pafajshme të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001 dhe solidarizohemi me familjet e tyre!”

Është ky mesazhi që jep Presidenti Ilir Meta, në 19-vjetorit i sulmit terrorist ndaj kullave binjake në SHBA.

Ai thotë se Shqipëria mbetet e vendosur në angazhimet e saj përkrah SHBA dhe NATO-s në luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar dhe çdo akti që vë në rrezik stabilitetin dhe paqen në botë dhe rajonin tonë.

“Shqipëria dhe SHBA janë të bashkuara në vlerat e tyre të përbashkëta të lirisë dhe demokracisë, dhe në përpjekjen për t’i mbrojtur këto vlera nga kërcënimet e përbashkëta si terrorizmi, ekstremizmi i dhunshëm, fondamentalizmi fetar dhe autoritarizmi”, shkruan kreu i shtetit. /a.y/noa.al

Zhurnal Ads
https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/posts/3339032822809634
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Lezhë, bie me 40 cm niveli i ujit në Drin, gjatë natës rrëshqitje dherash

Z H

Trafikoi një sasi të madhe hashashi drejt Italisë, arrestohet 28-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar (Emri)

S.B.

Rregulla të reja për shtetasit shqiptarë që duan të udhëtojnë në zonën Schengen

admin

8 eurodeputetë i kërkojnë Ramës të presë opinionin e Venecias

admin

Ndryshimi i adresave shqetëson KQZ, anëtarja Vukaj e infektuar me Covid-19

S.B.

Rritet tarifa e terminalit për avionët në Rinas, aeroporti kaloi te “Kastrati Group” në dhjetor

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...