Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

197 raste të reja me coronavirus, 92 vetëm në Prishtinë

Zhurnal Ads

Është duke vazhduar trendi i rritjes së rasteve me COVID-19 në Kosovë, ndërkaq vetëm në 24-orët e fundit janë konfirmuar 197 raste të reja.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, po ashtu bën të ditur se në 24-orët e fundit nga virusi kanë vdekur edhe tre persona, transmeton Telegrafi.

Nga rastet e fundit, më së shumti janë konfirmuar në Prishtinë, gjithsej 92 raste.

Pastaj, komuna Fushë Kosovë 17 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Pejë 14 raste, komuna Ferizaj 13 raste.

Komuna Drenas 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste.

Komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna e Lipjan 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Shtime dhe Viti.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se raste aktive janë 2 mijë e 478, ndërsa ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat mbrojtëse ndaj virusit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kandidatët me probleme ligjore, standard i partive politike

S.B.

1 mijë e 161 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

S.B.

Kosova në mini-Shengen, përmes Uashingtonit

admin

Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike – Murati thotë se ndikimi buxhetor llogaritet të jetë rreth 200 milionë euro

S.B.

Stano: Brukseli i shqetësuar për zhvendosjen e ambasadës serbe në Jerusalem

admin

LDK-së i tensionohet situata edhe nëpër Degë, shkarkohen dy zyrtarë të partisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...