Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

2 të vdekur, 145 të infektuar dhe 216 të shëruar nga Covid në Maqedoni

Shkup, 2 shtator – zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1772 testime, ndërsa janë regjistruar 145 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 32 raste të reja, në Kumanovë 15, Dibër 5, Shtip 8, Prilep 8, Tetovë 9, Strugë 4, Veles 2, Manastir 4, Ohër 4, Kavadar 2, Gostivar 12, Gjevgjeli 1, Strumicë 5, Kriva Pallankë 2, Koçan 3, Probishtip 2, Pehçevë 5, Berovë 1, Vinicë 2, Dellçevë 8, Shën Nikollë 4, Kërçovë 6 dhe Negotinë 1.

Kanë ndëruar jetë dy pacientë. Bëhet fjalë për 67 vjeçarin nga Dibra dhe 48 vjeçarin nga Struga.

Nga ana tjetër janë shëruar 216 pacientë.

Deri tani në vendin tonë gjithsej janë infektuar 14600 persona. Prej tyre të shëruar janë 11741, raste të vdekjes 606, ndërsa rastet aktive janë 2253.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...