Agjencia Zhurnal.mk

2 të vdekur, 37 shëruar dhe 41 raste të reja me virusin Korona, ja qytetet

Shkup, 25 prill – Ministria e Shëndetësisë informon se sot Insituti për Shëndet Publik ka regjistruar 37 pacientë të shëruar. Prej tyre 2 me trajtim spitalor dhe 35 të tjera të cilët janë shëruar në kushte shtëpiake. Pacientët e shëruar në kushte shtëpiake janë evidentuar: 11 në Shkup, 11 në Prilep, në Koçan 4, Gostivar 2, Dibër 2, Strugë 1, Ohër 1, Manastir 1, Krushevë 1, Tetovë 1.

Në Klinikën e Infektologjisë në Shkup ka ndërruar jetë një 36 vjeçar nga Gostivari, i cili përveç obezitetit, nuk ka pasur komorbidete të tjera, teksa fotografia klinike e tij ishte e rëndë. Në evidentimin e sotshëm në Insitut, nga Covid – 19 është regjistruar i vdekuredhe një 25 vjeçar nga Shkupi, teksa testi i dytë i tij post-mortum pozitiv ka arritur mëngjesin e sotëm. Pacienti kishte Sindromin e Daunit, teksa ishte hospitalizuar më 20 prill në gjendje të rëndë klinike.

Brenda 24 orëve janë bërë 728 teste dhe janë vërtetuar 41 raste të reja më Covid-19. Me qytete: Shkup 17, Kumanovë 8, Prilep 8, Tetovë 4, Strugë 1, Veles 2 dhe Manastir 1.

Të prekurit janë të shpërndarë sipas qyteteve të mëposhtme:
Shkup 17
Kumanove 8
Prilep 8
Tetove 4
Veles 2
Struge 1
Manastir 1

Ndërsa viktimat 1 është nga Shkupi dhe 1 nga Gostivari.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...