Agjencia Zhurnal.mk

2 të vdekur në aksidentin tragjik hekurudhor në Spanjë

Ka arritur në 2 numri i viktimave në aksidentin tragjik ku një makinë ra nga ura në binarët hekurudhorë dhe u godit nga një tren pasagjerësh i shpejtësisë së lartë.

Treni raportohet se kishte më shumë se 130 pasagjerë në bord, të cilët nuk pësuan dëmtime dhe nisën të largoheshin në këmbë nga vendngjarja. Skuadrat e emergjencës janë në vendngjarje. Aksidenti ndodhi në La Hiniesta, rreth shtatë milje larg Zamora, në veriperendim te Spanjës.

Viktimat ishin shoferi i automjetit të rrëzuar nga ura dhe një nga makinistët e trenit. Lokomotiva ishte i vetmi element që doli nga shinat prej përplasjes.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!