Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

2 viktima dhe 20 raste të reja me Covid në Maqedoni

Shkup, 11 qershor – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë kryer 2885 testime, ndërsa janë regjistruar 20 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup dhe Manastir janë regjistruar nga 4 raste të reja, në Kumanovë 5, në Tetovë 3, ndërsa në Prilep, Ohër, Kërçovë dhe Kriva Pallankë nga 1.

Kanë ndëruar jetë ndërkohë 2 pacientë. Bëhet fjalë për dy pacientë nga Shkupi të moshës 63 dhe 78 vjeçare.

Nga ana tjetër janë shëruar gjithsej 30 pacientë.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155507 persona. Prej tyre, 149612 janë shëruar, 5470 kanë ndëruar jetë ndërsa rastet aktive janë 425.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...