Agjencia Zhurnal.mk

20 vjet nga masakra e Korishës

Prishtinë, 13 maj – Sot bëhen 20 vjet nga masakra e kryer nga forcat serbe në fshatin Korishë të Prizrenit.

Në tubimin përkujtimor kushtuar kësaj dite që njihet edhe si “Dita e Martirëve” do të marrë pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi.

Më 13 maj 1999, u krye masakra e tmerrshme në Korishë nga ushtria dhe policia serbe ku u vranë 77 persona.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...