Agjencia Zhurnal.mk

Ndikimi rus për Ballkanin jashtë BE-së

Shkup, 10 maj – Rusia në vitet e fundit ka punuar shumë për të kthyer apo për të rritur ndikimin në Evropë, në përgjithësi dhe po ashtu edhe në Ballkanin Perëndimor, përfshirë edhe Kosovën, vlerësojnë njohësit e fushës së diplomacisë. Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Valon Murtezaj, profesor Read more…

Urimi i Adelinës për ditëlindjen e Zanfinës

Zanfina Ismaili sot feston ditëlindjen. Për Zanfina Ismailin dita e sotme është shumë e veçantë, kjo ngase këngëtarja feston ditëlindjen. Me rasitn e ditëlindjes, këngëtarja ka pranuar urime të shumta nga familjarët, miqtë dhe shoqëria. Një urim special asaj ia bëri edhe motra, këngëtarja Adelina Ismaili, e cila kishte disa Read more…