Agjencia Zhurnal.mk

Rreth 2000 persona protestojnë në Basel

Organizatorët thanë se rreth 2000 persona marshuan në selinë e kompanisë kineze “Chem China” gjatë së shtunës, shkruan Swissinfo.ch. Po ashtu, edhe firmat Bayer dhe BASF ishin shënjestër e protestuesve Ndër të tjerash, ata kërkuan ndalimin e pesticideve. Protestuesit fajësuan industritë kimike, që sipas tyre, prodhuan pesticide të rrezikshme që Read more…

Ja si mund të votoni në finale të Eurovizionit

Jonida Maliqi perfomoi këngën “Ktheju Tokës” në natën finale të Eurovizionit. Përpara nisjes, të gjithë këngëtarët u ngjitën në skenë, ndërsa Jonida u shfaq me simbolin e shqiponjës. “Ktheju tokës”, i dedikohet të gjithë emigrantëve, kryesisht atyre që u emigruan pas Luftës së Kosovës. Më poshtë mund të shihni mënyrën Read more…