Agjencia Zhurnal.mk

Si t’i mbroni sytë nga kompjuteri?

Mjafton të mendosh që vetëm me dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit për punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin tetë orësh zyrtar. Ajo që e përkeqëson edhe më shumë situatën është perdorimi masiv Read more…

Daku lanson projektin e ri (Video)

Artisti i ri Daku por shumë i talentuar sapo ka lansuar projektin me të ri muzikore. Ky projekt është finalizuqr nga kompania ‘On Records’ ndërsa për videoklip është kujdes FilmNation . Projekti që në minutat e parë të publikimit po pritet shumë mirë nga publiku. Padyshim talenti i artistit nuk Read more…

Luftimet në Siri, 950 veta humbin jetën

Përshkallëzimi i luftimeve, gjatë muajit të kaluar, në provincën Idlib të Sirisë ka lënë të vrarë 948 njerëz, gati një e treta e tyre civilë, tha të premten një grup që monitoron luftën. Vëzhguesi Sirian i të Drejtave të Njeriut tha se 288 civilë, përfshirë 67 fëmijë, janë vrarë që Read more…