Agjencia Zhurnal.mk

Jep dorëheqje zëdhënësja e Trumpit

Zëdhënësja për Shtyp e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, do të largohet nga pozita e saj në fund të muajit qershor, ka njoftuar presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Trump shkroi në Twitter se Sander do të kthehet në shtëpinë e saj në Arkansas pas më shumë se tre Read more…

Valë e të nxehtit rekord në Lituani dhe Letoni

Temperaturat në Lituani arritën nivele që nuk janë regjistruar më parë në muajin qershor, bëjnë të ditur meteorologët, ndërsa vala e të nxehtit detyroi institucionet arsimore të mbyllin dyert për nxënësit dhe po rrezikon kulturat bujqësore në këtë shtet balltik. Qyteti i Kaisiadorys (qendër) u regjistrua një ditë më parë Read more…