Agjencia Zhurnal.mk

Shkatërrohet rrjeti rus i spiunazhit

Policia dhe shërbimi inteligjent njoftuan se kishin asgjësuar një rrjet rus spiunazhi, që vepronte nga ambasada ruse në Pragë. Rrjeti ishte krijuar për të shenjestruar objektivë çekë dhe të huaj nëpërmjet serverave kompjuterikë. “Rrjeti u shkatërrua dhe u asgjësua plotësisht”, deklaroi para parlamentit, kreu i Inteligjencës çeke BIS, Michal Koudelka. Read more…

error: Content is protected !!