Agjencia Zhurnal.mk

Vdes ish-gazetarja e njohur e BBC

Ish-gazetarja e BBC dhe Channel 4, Tazeen Ahmad, ka ndërruar jetë në moshën 48 vjeçare, pas një beteje me kancerin. Ahmad, e cili punoi si reportere korrespodentë e huaj në Britani dhe SHBA, ndërroi jetë të mërkurën në mbrëmje. Ahmad ishte ndër gratë e para myslimane të Azisë që u Read more…