Agjencia Zhurnal.mk

​​Marrëveshja e “W6 Shengenit”, Rama: Fluks turistësh kinezë, do të lëvizin pa viza

Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama gjatë aktivitetit të mbajtur sot në mbrëmje në ambientet e COD në kryeministri ku u çel ekspozita “Përtej Kujtimeve” në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve Read more…

Fruthi ende po përhapet në SHBA

Një rast i ri i fruthit u konfirmua në SHBA javën e kaluar, pasi vendi përballet me shpërthimin më të madh të sëmundjes që nga viti 1992. Sipas Departamentit të Shëndetit Publik të Xhorxhisë, sëmundja u konfirmua në një banor të pa vaksinuar të Qarkut Cobb – afër Atlantas. Individi Read more…

Këshilltarët e BDI në Kumanovë bojkotojnë seancën solemne, shkak anashkalimi i gjuhës shqipe

Kumanovë, 11 nëntor – Me rastin e manifestimit të 500 vjetorit të qytetit të Kumanovës si dhe 75 vjetorit të LNC-së “11 Nëntori”, grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim dega në Kumanovë të cilët janë edhe participientë në pushtetin lokal atje, kanë shprehur pakënaqësinë për sic thonë neglizhencën Read more…

Gent Cakaj takon Bujar Osmanin

Tiranë, 11 nëntor – Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë ka zhvilluar një takim shumë të rëndësishëm me zëvendës kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. “Në takim, mes tjerash, diskutuam për nevojën e thellimit të marrëdhënieve dypalëshe në përgjithësi dhe domosdoshmërinë e bashkëpunimit të Read more…