Agjencia Zhurnal.mk

Dimkovski: VMRO-DPMNE dhe portalet e tyre duan të mbrojnë persona që kryejnë aktivitete kriminale

Shkup, 12 janar, Zhurnal.mk – VMRO-DPMNE dhe portalet e tyre, duke dashur të zbardhin ndonjë skandal të të punësuarve në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomizimit të Ujërave, tregojnë se janë në mbrojtje dhe duan të mbrojnë persona të cilët kryejnë aktivitetet kriminale, ka thënë ministri për Bujqësi, Trajan Dimkovski Read more…

Hoxha thumbon Selën “Qëllimi ynë nuk është të jemi ‘bosat’ e opozitës, por të fitojmë e të sjellim ndryshimin”

Shkup, 12 janar, Zhurnal.mk – Arjanit Hoxha, sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA në një postim në Facebook ka shkruar se qëllimi i Lëvizjes BESA nuk është vetëm ta rrëzojë BDI-në, por edhe t’a sjellë ndryshimin. Madje Hoxha shkruan se qëllimi ynë nuk është të jemi ‘bosat’ e opozitës. “Ne, në Read more…

Omer Kaleshi dhuron pikturë Ali Ahmetit

Shkup, 12 janar, Zhurnal.mk – Kreu i Bashkimit Demokrati për Integrim z.Ali Ahmeti në zyran e tij ka takuar artistin shqiptar të madh Omer Kaleshin, përcjjell Zhurnal.mk. Ahmeti njëherit i falemnderohet z. Kaleshit për pikturën dhënë kësaj partie. “Bashkëbisedim shumë i këndshëm me artistin tonë të madh Omer Kaleshi. Faleminderit Read more…

Taravari i përgjigjet BDI-së: Ahmeti e din shumë mirë kush janë faktorët me relevancë që dëshirojnë koalicionin trepalësh ASH-AAA-BESA

Shkup, 12 janar, Zhurnal.mk – Pas shumë kritikave të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe reagimi i ambasadorëve të Shqipërisë dhe ai i Kosovës, Arben Taravari sot në rrjetin social facebook sërish bënë të ditur se që ka faktorë me relevancë nga të dy shtetet që të ndodh koalicioni trepalësh ASH-AAA-BESA, Read more…

Editorial: A mund të shpartallohet Maqedonia e Veriut nëse nuk futet në BE!

Editorial nga Agjencia e lajmeve “Zhurnal.mk” Shkup, janar – Shpëtimi i vetëm për Maqedoninë që të mos copëtohet është anëtarësimi në Bashkimin Evropian. Ky paralajmërim i njohur dhe shqetësues është shprehur nga një numër autoritetesh, shkencëtarë, intelektualë dhe politikanë, por gjithashtu është dëshmuar në mënyrë tragjike nga shpërthimi i përgjakshëm Read more…