Agjencia Zhurnal.mk

Tërmeti i fuqishëm shkund Turqinë

Turqia mbrëmjen e kësaj të mërkure është goditur nga një tërmet me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter. Mediat vendase bëjnë me dije se tërmeti e ka pas epiqendrën 94 kilometra në verilindje të Izmirit dhe 16 kilometra nga Kirkangac. Informacionet paraprake bëjnë me dije se deri më tani, fatmirësisht nuk Read more…