Agjencia Zhurnal.mk

Krzhallovski: Shfuqizimi i Marrëveshjes së Prespës nga VMRO-DPMNE është mision i pamundur

Shkup, 24 janar – Zhurnal.mk – Drejtori eksekutiv i Qendrës Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar, Aleksandar Krzhallovski, në debatin e “360 gradë”, ka komentuar qëndrimin e VMRO-DPMNE-së mbi Marrëveshjen e Prespës dhe mundësinë për shfuqizimin e saj, transmeton Zhurnal. Ai thotë se duke patur parasysh që shumica e qytetarëve janë kundër Read more…

De Sciglio në PSG, Kurzawa në Juventus?

Juventusi dhe Paris Saint Germain po punojnë për një shkëmbim lojtarësh në mbrojtje. Mattia De Sciglion pritet të niset drejt Francës derisa Layvin Kurzawa do të bëjë rrugën e kundërt. Lajmi është konfirmuar nga mediat pranë klubit torinez, sipas të cilave negociatat janë në fazë të avancuar dhe se gjithçka Read more…

Johnson nënshkruan marrëveshjen e Brexit-it

Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi në Twitter se ka nënshkruar sot marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, e parashikuar për 31 janar.Pas tre vitesh krizë politike në Britaninë e Madhe që prej referendumit të vitit 2016, Brexit pritet të ratifikohet tashmë nga Parlamenti Evropian të mërkurën Read more…