Agjencia Zhurnal.mk

Kush ishte Kobe Bryant?

Kobe Bryant ka lindur më 23 gusht 1978, në Philadelpiha, të Pennsylvanias në Shtetet e Bashkuara. Bryant ka vdekur sot në një aksident me helikopter. 41 vjeçari i kaloi 20 vite në basketbollin profesionist me skuadrën Los Angeles Lakers. Kobe u pensionua në prillin e vitit 2016. Bryant e fitoi Read more…

Diplomatët rusë largohen nga Bullgaria

Diplomatët rusë, të cilët u shpallën persona non-grata në Bullgari, janë larguar sot nga vendi, njofton Tass, duke iu referuar ambasadës ruse në Sofje. Autoritetet bullgare vendosën të premten të përjashtonin një diplomat nga ambasada ruse në Sofje dhe zyrtar të Misionit të Tregtisë së vendit në Bullgari për spiunazh Read more…