Agjencia Zhurnal.mk

Sekretari amerikan Pompeo përshëndet vendimin e BE për fillim të negociatave me Shkupin dhe Tiranën

Uashington, 26 mars – Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo mirëpret vendimin e Këshillit të BE për të filluar negociatat e anëtarësimit të Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë. “Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Evropian për hapjen e negociatave me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë. Shtetet e Bashkuara mbeten partneri juaj gjatë gjithë Read more…