Agjencia Zhurnal.mk

Vetëvritet një grua 45-vjeçare

Një grua e moshës 45-vjeçare është vetëvrarë në Gjakovë. Zëdhënësi i Policisë në Gjakovë, Nysret Gjurkaj, ka thënë për Koha.net se sot në orët e paradites, Stacioni policor në Gjakovë ka pranuar një informatë për një rast- vetëvrasje me litar. “Vendit të ngjarjes i janë përgjigjur patrulla policore dhe mjeku Read more…

Palmer: SHBA është bashkë me partnerët dhe aleatët e saj në luftën me Kovid-19

Uashington, 23 prill – Kriza me virusin Kovid-19 është çështje transkufitare dhe prioritet për secilën qeveri të planetit. SHBA-ja punon aktivisht së bashku me vendet nga Ballkani Perëndimor, si dhe me partnerët në Evropë për të ndihmuar në përgjigjen globale ndaj kërcënimit aktual global, theksoi zëvendës ndihmësi i sekretarit amerikan të Read more…