Agjencia Zhurnal.mk

Erdoğan i dërgon letër patriarkut armen

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, i dërgoi një letër kreut të Patriarkanës Armene, duke garantuar trajtim të barabartë pavarësisht besimit dhe identitetit në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një letër drejtuar Patriarkut Sahak Mashalian, Erdoğan përkujtoi armenët osmanë që vdiqën gjatë Luftës së Parë Botërore, duke përcjellë ngushëllimet Read more…