Agjencia Zhurnal.mk

“S’ka më parim fituesi me fituesin” thonë nga VMRO, ASH të gatshme për bashkëqeverisje

Shkup, 5 qershor, Zhurnal.mk – Që në 2016-ën, kur BDI përzgjodhi LSDM-në për partner për formimin e qeverisë, është prishur parimi ‘fituesi me fituesin’, pohoi mbrëmë në “ClickPlus” kreu i opozitares VMRO-DPMNE Hristijan Mickoskim, shkruan TV21. Prandaj ai tani shprehet i hapur për koalicion me të gjitha partitë për formimin Read more…

Tërmet i fortë në Turqi, dridhet edhe Greqia

Një tërmet me madhësi 5.2 goditi lindjen e Turqisë këtë të premte. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia turke e katastrofave natyrore. Tërmeti ndodhi në thellësinë shtatë kilometrave (4.3 milje) në rrethin Puturge të provincës Malatya, njoftoi, Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në faqen e tij Read more…

error: Content is protected !!