Agjencia Zhurnal.mk

“Mund të kishte luftë civile”, Hajdari tregon arsyen pse e firmosi marrëveshjen për reformën zgjedhore

Për të folur lidhur me zhvillimet e fundit për marrëveshjen e arritur mes palëve për Reformën në Drejtësi, në Abc News përballë gazetares Mirela Milori ishte bashkë-kryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari. Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, deputeti Myslym Murrizi në një komunikim me Read more…

Danimarkë, vaksina kundër COVID-19 e testuar tek minjtë, premtuese

Një vaksinë e zhvilluar nga hulumtuesit në Danimarkë kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka treguar rezultate premtuese në testet ndaj minjve, njoftuan zyrtarët, transmeton Anadolu Agency (AA). Një ekip hulumtuesish nga Departamenti i Imunologjisë dhe Mikrobiologjisë të Universitetit të Kopenhagës “kanë arritur një moment të rëndësishëm”, tha universiteti në një Read more…

error: Content is protected !!