Agjencia Zhurnal.mk

Haradinaj falenderon Çavusoglun për ndihmat e ofruara nga Turqia për luftimin e Covid-19

Prishtinë, 13 qershor – Zhurnal.mk – Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se në vazhdën e telefonatave nga miqtë e Kosovës, ka biseduar edhe me homologun turk Mevlut Çavuşoglu, transmeton Klan Kosova. “Shpreha falënderimin për ndihmat mjekësore dhe pajisjet mbrojtëse që dërgoi Turqia për të ndihmuar Kosovën Read more…