Agjencia Zhurnal.mk

Ish-zëdhënësi i Tribunalit të Hagës: Me publikimin e propozim-padisë ndaj Thaçit dhe Veselit, prokuroria ka bërë shkelje serioze

Prishtinë, 24 qershor, Zhurnal.mk – Ish-zëdhënësi i Tribunalit të Hagës për ish-jugosllavi Dardan Gashi, ka thënë se është bërë shkelje e rregullorës së punës nga Gjykata Speciale me bërjen publike të dorëzimit të aktakuzave ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli. Gashi për Klan Read more…

Sela: Lufta e UÇK-së ishte e pastër

Shkup, 25 qershor, Zhurnal.mk – “Po ndjekim me shqetësim zhvillimet në Republikën e Kosovës pas publikimit sot nga Gjykata Speciale të një kumtesë që paralajmëron ngritjen e mundshme të një aktakuze për krime kundër njerëzimit dhe krime lufte ndaj Presidentit të shtetit, Hashim Thaçi, dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Read more…

Naser Ziberi mirëpritet në Llaskarcë

Shkup, 24 qershor – Sonte në Llaskarcë, në vendinlindjen e kandidatit për Kryeministër Naser Ziberit, qëndroi një delegacion i përfaqësuesve të BDI-së. Me këtë rast bashkëvendasit, duke rrespektuar edhe masat mbrojtëse, në mënyrë dinjitoze dhe masovike me prezencën e tyre mirëpritën vendimin e Naser Ziberit për kandidimin në garën për Read more…

ASH dhe AAA prezantuan programin zgjedhor! Taravari: Programi ynë nuk është as ëndërr as dëshirë, por realitet

Shkup, 24 qershor – Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa nga Shkupi e filluan fushatën zgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut.  Arben Taravari tha se këtë fushatë e nisin të diskriminuar sepse janë vendosur në grup me partitë të cilat janë jashtë grupeve parlamentare dhe për këtë shkak, anëtarët e Read more…