Agjencia Zhurnal.mk

Shërohen 29 pacientë në Vushtrri

Sot janë konfirmuar të shëruar 75 pacientë në Kosovë. Nga 75, 29 janë nga Vushtrria, përcjell ORAinfo. Lajmin e ka dhënë kryetari i Komunës, Xhafer Tahiri. Postimi i plotë i Tahirit: 29 qytetarë të Vushtrrisë të shëruar dhe vetëm 1 rast pozitiv sonte në Vushtrri. Pas vështirësisë vjen lehtësimi. Ju Read more…

Siljanovska: Do të fokusohemi në ekonominë, mbrojtjen sociale dhe arsimin

Shkup, 25 qershor – Projekti “Ripërtëritja” është projekt katërvjeçar, por lë hapësirë për korrigjim. Më me rëndësi për ekonominë, mbrojtjen sociale, arsimin është sundimi i së drejtës. Ky është klasteri kryesor. Në programin e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit janë përmendur jo vetëm qëllimet dhe përcaktimet, por edhe instrumentet dhe kohëzgjatja e Read more…