Agjencia Zhurnal.mk

Mexhiti: Me Kryeministrin Shqiptar, tërheqjen e investitorëve të huaj për Koliçanin e Epërm i Karshiakës

Shkup, 27 qershor, Zhurnal.mk – Bartësi i njësisë zgjedhore 1 të Bashkimit Demkratik për Integrim, Izet Mexhiti sot takoi banorët e Koliçani të Epërm i Karshiakës, ku shpalosi platformën, programin partiak, si dhe rëndësin, peshën e Kryeministrit Shqiptar, shkruan Zhurnal.mk Mexhitit bashkë me zv.drejtorin Abdulselam Selami si dhe kandidati për Read more…

Edhe 96 raste me Covid-19

Sot më 27 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 207 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 96 raste pozitive. Ndërsa të sheruar sot kanë rezultuar 87 persona, njofton Insajderi. Read more…

Kandidati për deputet i koalicionit AAA – ASH nga zona 6 zgjedhore, Afan Elezi realizoi takim me Forumet e Grave të koalicionit

Shkup, 27 qershor, Zhurnal.mk – Kandidati për deputet nga koalicioni AAA – ASH nga zona 6 zgjedhore, Afan Elezi, sot së bashku me kandiatin për deputet Halil Snopçe, realizuan takim koordinativ me Forumet e Grave të Alternativa & Aleanca për Shqiptarët në Gostivar.Gjatë këtij takimi, u bisedua mbi zhvillimet e Read more…

Irlanda ka një kryeministër të ri

Irlanda ka një kryeministër të ri dhe është politikani centrist, Micheal Martin. Marrëveshja e arritur sot bën që partia e Martin, Fianna Fail të qeverisë së bashku me partinë Fine Gael të kryeministrit në ikje Leo Varadkar, si dhe me partinë më të vogël Të Gjelbër. Fianna Fail dhe Fine Read more…