Agjencia Zhurnal.mk

Tërmet i fortë shkund Vlorën

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit, është regjistruar në detin Jon pranë Vlorës.

122 raste të reja me Covid 19

Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 122 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive 2.799 raste nga 23.570 persona Read more…