Agjencia Zhurnal.mk

73 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 225 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 73 raste pozitive. Sipas institutit, numri total i rasteve pozitive 3.064 raste nga 24.271 persona të dyshimtë Read more…

Anketë e NDI-së: Koalicioni i kryesuar nga LSDM është në epërsi ndaj koalicionit të kryesuar nga VMRO-DPMNE

Shkup, 2 korrik – Koalicioni i LSDM-së dhe Besës “Mundemi” është në epërsi ndaj koalicionit të VMRO-DPMNE-së, tregojnë rezultatet nga anketa e Institutit amerikan nacional demokratik (NDI), e mbajtur në qershor. Në pyetjen për kë do të votoni nëse zgjedhjet mbahen sot, 24,8 për qind e të anketuarve u deklaruan për Read more…

Zejdi në takim me banorët e Radushës, Rashçes dhe Kondovës: Tash është koha për t’ua kthyer dinjitetin dhe buzëqeshjen

Shkup, 2 korrik, Zhurnal.mk – Kandidatët për deputet nga lista e koalicionit fitues Alternativa & Aleanca për Shqiptarët ne krye me bartësin e listes Skender Rexhepi Zejd takuan banorët e Radushes, Rashçes dhe Kondovës. Skender Rexhepi Zejd para të pranishmëve shpalosi programin “Shtet për të gjithë”, ku veçoi pjesën për Read more…

Mexhiti: Kemi ardhur në përfundim se aty ku udhëheq shqiptari, përfaqësimi adekuat respektohet, andaj tani koha për “Kryeministër Shqiptar”

Shkup, 2 korrik – Në kuadër të debatit parazgjedhor në Tv21 me bartësit e listave sonte kanë qenë të zonës së I-rë zgjedhore e mes tyre edhe ai i BDI-së Izet Mexhiti, duke folur në Debat Zgjedhor ripërsëriti se kërkesa e tyre kryesore për këto zgjedhje parlamentare është posti i Read more…

Dr. Florin Besimi: Biznesi i vogël dhe i mesëm do ta ketë përkrahjen e plotë në mandatin e ardhshëm qeverisës

Tetovë, 2 korrik – Dr. Florin Besimi, kandidati për deputet në Zonën e 6-të, nga Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në kuadër të fushatës elektorale, sot ka vizituar bizneset e vogla në rrugën e butiqeve, punëtorive artizanale dhe lokalet tjera afariste në këtë rrugë, duke bashkëbiseduar dhe shpërndarë platformën elektorale Read more…

Mickoski nga Dibra: Të gjithë pa dallim etnie dhe feje duhet të vendosim se në çfarë shteti duam të jetojmë

Dibër, 2 korrik – Sot, kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, së bashku me bartësin në njesinë zgjedhore 5, Igor Durlovski, vizituan komunën e Dibrës realizuan takime me banorët. Gjatë takimit, Mickoski tha se në programin i VMRO-DPMNE-së ka masa të tilla që do të garantojnë drejtësi të pakushtëzuar dhe zero Read more…