Agjencia Zhurnal.mk

Naser Ziberi nga Kërçova: Fitorja jonë nuk është në dëm të qytetarëve por në dëm të LSDM-së dhe VMRO-së

Kërçovë, 4 korrik, Zhurnal.mk – Kandidati për Kryeministër në Republikën e Maqedonisë së Veriut,z.Naser Ziberi së bashku me Shtabin Qendror Zgjedhorë të BDI-së, qëndroi në komunën e Kërçovës, ku para të pranishmëve elaboroi se pse me datë 15 korrik të këtij viti në këto zgjedhje të parakohshme parlamentare duhet të Read more…

Kroatët votojnë nesër qeverinë e re

Kroatët votojnë të dielën pesë korrik për të zgjedhur qeverinë e re, e cila përballet menjëherë me sfida të mëdha, mes të cilave nxjerrjen e vendit nga recesioni ekonomik shkaktuar nga kriza e pandemisë Covid 19. Asnjë prej partive politike ne gare nuk është e favorizuar maksimalisht. Sondazhet e fundit Read more…

Ahmeti nga Kërçova: Maqedonia ka dy nobelistë shqiptarë, nuk kanë pse frikësohen edhe prej një kryeministri shqiptarë

Kërçovë, 4 korrik – Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sot ka qëndruar në Komunën e Kërçovës ku në vazhdën e takimeve me aktivist, simpatizantë dhe qytetar  me fjalimet e tyre u paraqitën  kandidatit për kryeministër i RMV-së, z.Naser Ziberi, bartësi  listës në njësinë zgjedhore nr. 5, Talat Xhaferi kryetari Read more…